BANFF FILM FESTIVAL

FILMOVÝ VEČER S HORSKOU TÉMATIKOU

POŘADATEL: Špindl Sportuje, z.s. a BANFF-CZ s.r.o.

DATUM: 17.12.2022 od 17:00 hod.

MÍSTO: HARMONY CLUB HOTEL

PROGRAM

První Filmový Blok

MARKUS EDER'S THE ULTIMATE RUN (2021, Rakousko, 10 minut)

Pořádnej „freeridovej“ nářez Markuse Edera, skoky, prašanový lajny, řezaný oblouky a všechny možný flipy v jeho The Ultimate Run! 

REEL ROCK 15: ACTION DIRECTE (2020, USA, 15:55 minut)

Francouzská sportovní lezkyně Melissa Le Nevé strávila sedm let nacvičovaním jednoho těžkého kroku cesty Action Directe v bavorské  Frankenjuře. V cestě, která je díky svému autorovi Wolfgangu Güllichovi dodnes vnímána jako jeden ze světových milníků sportovního lezení.

EXIT THE NORTH POLE (2021, Norway, 51:14 minut)

Børge Ousland je jeden z nejlepších světových polárníků a objevitelů. Severní pól absolvoval sólo, ale i s dalšími polárníky.  Během této výpravy se spojil s jihoafričanem Mikem Hornem. Téměř 1500 km přes severní ledový příkrov na lyžích, to v šílených podmínkách s teplotami pod -30

Přednáška

GABRIEL MAZUR

Aconcaqua na padáku. Paraglide z nejvyšší hory Ameriky. Jeden ze 6ti lidí na světě, kteří to dokázali. Gabriel Mazur, horský vůdce UIAGM, člen ČAHV, trvale žije v Chamonix.

Druhý Filmový Blok

The FARMER (2021, USA, 3:33 minut)

Místní patriot Wasatch Mountains „The Farmer“ tráví zimu v horách sklízením té nejlepší zimní plodiny tedy Prašanu.

ALWAYS HIGHER (2021, Canada, 11:59 minut)

Lysanne Richard je jedna z nejlepších světových extrémních skokanek do vody čili .„high divers“. Nicméně této 40 leté mamince to nestačí. Plánuje unikátní, na světě ještě neuskutečněný, skok z 22 metrů do  zamrzlého jezera.  Ale tento skok není zdaleka jediným cílem, který Lysanne plánuje. 

THE SLABS (2021, UK, 6:27 minut)

Danny MacAskill opět řádí s kolem na ostrově Isle of Skye. Tentokrát bude testovat naše nervy jeho dovednostmi na obávaném Dubh Slabs. Užijte si jízdu na kole v terénu, kde ostatní používají k postupu horolezeckou techniku.

LINK SAR (2021, USA, 17:10 minut)

Elitní americký horolezec nás pozve na svoje další dobrodružství. Expedice do pákistánského Karakorumu na dosud nezlezenou pyramidu Link Sar.  Strhující příběh o jedné z posledních velkých výzev alpinismu, o odvaze, překonávání problémů a přežití v extrémních podmínkách.

LHOTSE (USA – 23 min)

Hilaree Nelson a Jim Morrison a jejich světový prvosjezd na lyžích čtvrté nejvyšší hory světa Lhotse 8.516m.Tento film je věnovám pámatce Hilaree která letos na podzim zahynula v lavině při pokusu o sjezd 8.163m vysoké hory Manaslu v Nepálu.

VSTUPENKY: 

190 Kč – prodej na místě

PARTNEŘI FESTIVALU